Czujniki parkowania
Po naszych drogach jeździ coraz więcej aut. Wiąże się to z takimi konsekwencjami jak wieczne korki w centrach dużych miast oraz brak miejsc parkingowych. Aby jak najwięcej kierowców było w stanie postawić swoje auta w określonych miejscach drastycznie zmniejsza się szerokość i długość miejsc parkingowych.
Co za tym idzie coraz trudniej uniknąć otarć i drobnych stłuczek, zwłaszcza jeśli poruszasz się dość dużym autem lub dopiero zaczynasz przygodę za kierownicą. Na szczęście powstały systemy czujników parkowania. W nowszych autach montowane SA fabrycznie, ale nawet jeśli posiadasz starszy samochód – nic straconego.
Można kupić je niezależnie i zamontować samodzielnie. Składa się z kilku (zwykle czterech) sensorów montowanych z tyłu samochodu oraz wyświetlacza, który umieszcza się na desce rozdzielczej. Dla wygody zwykle posiada on warstwę przylepną i można go umocować niemal w każdym miejscu.
Czujniki wychwytują odległość przeszkody od pojazdu i sygnalizują zbliżanie się do niej dźwiękiem oraz komunikatem na ekranie. Zwykle można też sprawdzić z której strony znajduje się obiekt, gdyż informują nas o tym odpowiednie diody.